Najwyższe wygrane w zdrapkach w historii – ile tak naprawdę można zgarnąć?

Lotto losowania trzymają w napięciu od kilku dekad. Ta gra liczbowa przyciąga amatorów i specjalistów, którzy próbują typować wyniki. Jednak obok klasyczne Multilotka (aktualnie Multi Multi) czy innych losowań, istnieje także inny segment działalności Totalizatora Sportowego. To zdrapki, w których, jak się okazuje, można wygrać naprawdę ładne sumy.

Najwyższa wygrana w historii – dwa razy po dwa miliony

Szczęśliwych zwycięzców, którzy dziś dzierżą palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o zdrapki, jest dwóch. Co ciekawe obie wygrane padły w grze Wielka Zdrapka 777. To trzy szanse na wygraną, gdzie znaleźć trzeba siódemkę albo jedną z dwóch liczb zdrapywanych u góry. Wówczas otrzymuje się kwotę przypisaną do liczby lub siódemki. W kwietniu 2018 roku w Sulechowie w drugim okienku powtórzyła się liczba 32. Przypisaną do niej kwotą były dwa miliony. Taką samą kwotę przy liczbie 32 znaleziono w sierpniu tego samego roku w Niechorzu. To także była druga z trzech zdrapek na tym jednym kuponie.

Półtora miliona i wielka pensja

Dwa miliony robią wrażenie, ale spośród ponad dwóch tysięcy wygranych zdrapek mamy także inne wyniki. Półtora miliona złotych trafiło do osoby, która kupiła zdrapkę w Mysłowicach w październiku 2019 roku. W rubinowej siódemce chodziło o zdrapanie lewej strony i odkrycie, jaka wartość znajduje się po jej prawej stronie. W drugim rzędzie pojawił się wygrywający symbol, a obok półtora miliona.

Milion i dwa tysiące wygrały także osoby, które w Gdyni i Częstochowie, odpowiednio w 2017 i 2016 roku, kupili zdrapkę Giga Pensa 0377. Tym razem trzeba było mieć albo powtarzające się liczby – do jakiejkolwiek wygranej – albo dwa symbole giga pensji. W tym wypadku wygrywało się od razu 330 tys. złotych i przez siedem lat pensję miesięczną w wysokości ośmiu tysięcy złotych, stąd dwa tysiące przekraczające milion.

Które zdrapki najczęściej wygrywają

Wiadomo już, że najszczęśliwsze stają się Wielkie Zdrapki 777 i Giga Pensje. I właśnie te drugie można nazwać najlepszym zakupem. Jeszcze dwie osoby wygrały główną nagrodę opiewającą tym razem na okrągły milion złotych. Z kolei w przypadku innych zdrapek dobrze szukać słów "milion" oraz "giga". Zdrapki Gra o Milion, której szczegóły znajdziesz tutaj: Jubileuszowy Milion, Mój Pierwszy Milion, Milion w Banku i Szybki Milion przyniosły wygraną ośmiu osobom. Giga Cash i Giga Życie to kolejne sześć osób. Łącznie milion lub więcej wygrało 21 osób, co jasno pokazuje, że gra w zdrapki także może się opłacać.

Liczba milionerów ze zdrapek wciąż rośnie

Choć kolejne wyniki, po milionach, nie robią takiego wrażenia, warto także wspomnieć wygrane w wysokości 600 czy 550 tys. Wszystko to dzięki zdrapkom, które w ostatnich latach przechodzą renesans. Wielu twierdzi, że są o wiele bardziej sprawiedliwe niż klasyczne losowanie Lotto. Nie da się ukryć, że wygrane mogą być mniej okazałe, jednak frajda ze zdrapywania jest dodatkowym atutem. A gdy obok siódemki, tak jak na stronie https://www.lotto.pl/zdrapki/katalog-zdrapek/wielka-zdrapka-777,965 widzi się półtora miliona złotych, nie można żałować tych trzydziestu wydanych na sam los.

Tagi: #zdrapki#lotto#gry lotto#wygrane w lotto#wygrane lotto

środa, 18:00 16.09.2020 przez Karol Kozłowski