Czego do tej pory nie wiedzieliście o Lotto?

Kiedyś Toto-Lotek, od 2009 roku Lotto. Czy jest ktoś, kto nie słyszał o najbardziej znanej grze liczbowej w Polsce? Istnieje od 1957 roku, jej organizatorem jest Totalizator Sportowy. Większość z nas chociaż raz w życiu próbowała szczęścia, skreślając liczby i z niecierpliwością czekając na losowanie w telewizji. Na co Polacy chcieliby wydać wygrane pieniądze? Czy warto obstawiać liczby na chybił-trafił? Jaka jest szansa trafienia szóstki? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Co mówią statystyki - wyniki Lotto?

Funkcja liczb jest różnorodna. Możemy nie tylko wygrać z ich pomocą, ale także wskazać kilka ciekawych informacji:

  • prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" wynosi 1 do 14 miliona

  • statystycznie co drugi Polak gra w Lotto wydając na kupony średnio 60 PLN rocznie

  • dwa razy w roku Polacy grają najwięcej - mają nadzieję na szybkie wzbogacenie się przed wakacjami oraz Świętami Bożego Narodzenia

  • 80% grających osób chciałoby przeznaczyć główną nagrodę na zakup mieszkania lub samochodu, a co czwarty Polak myśli o podróży dookoła świata

  • najczęściej losowaną liczbą począwszy od 1957 roku była liczba 34

  • szansa na powtórzenie się kombinacji liczb w losowaniach wynosi 0,04% (taki przypadek miał miejsce w Bułgarii).

Chybił-trafił, czy swoje liczby Lotto?

Okazuje się, że nie ma znaczenia, czy gracz wybiera liczby metodą chybił-trafił, czy skreśla te samodzielnie przez siebie wybrane. Wiele osób przez lata wypróbowuje stałą kombinację liczb, uznając, że w końcu musi zostać ona wylosowana. Jednak gdybyśmy żyli 1000 lat, prawdopodobieństwo, że ją trafimy, wynosi... 11%. Szansa na zwycięstwo jest taka sama dla każdego zestawu liczb. Oznacza to, że możemy wygrać, obstawiając zestaw liczb: 1, 2, 3, 4, 5 i 6, jak również inną, dowolną kombinację.

To się nazywa mieć szczęście w Lotto!

Niektórzy to mają farta. Mieszkaniec Olsztyna w 1995 roku wygrał w Lotto dwa razy w ciągu... dwóch tygodni. Za każdym razem trafił szóstkę! 16 marca 2017 roku w Polsce padł rekord - najwyższa wygrana wyniosła 36 milionów złotych pamiętać należy, iż pieniądze miały wtedy inną wartość. Za prawdziwą szczęściarę może uznawać się mieszkanka USA. Joan Ginther wygrała w Lotto aż... 4 razy. Niektórzy dopatrywali się w tym oszustwa, gdyż laureatka była z zawodu... matematyczką wykładającą statystykę na Uniwersytecie Stanford.

Tagi: #hazard#lotto#wygrane#wyniki lotto#statystyki#analizy lotto#wygrane lotto#statystyki lotto

wtorek, 12:00 07.07.2020 przez Patrycja Kozłowska