Blog o Lotto: pierwsza strona

Pewne sprawdzone ciekawostki ze świata Lotto i nie tylko...

Zapraszamy na nasz blog, gdzie piszemy głównie o "pewniakach" w grach liczbowych takich jak lotto, ale nie tylko. Staramy się znaleźć rozwiązania algorytmów układów, a także poruszamy ważne tematy, które są istotne dla każdego z nas. Jeśli masz informacje o "pewniaku", napisz do nas i umieścimy je na blogu. Pamiętaj, że aby odnieść sukces i zdobyć fortunę, trzeba mieć trochę szczęścia, być pomysłowym i pracowitym. Reszta przyjdzie sama bez dużego wysiłku.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Pamiętaj! Na Tytanitu wszyscy zdrowi tylko nie wszyscy mieli szczęście ;)

Atak terrorystyczny z 11 września 2001 roku, w którym zginęło ponad 3000 osób, był jednym z największych aktów terroryzmu w historii. Wiele osób, które przebywały w budynkach World Trade Center w momencie ataku, miało szczęście, ponieważ nie były tam w pracy. Dla tych, którzy tam pracowali, był to tragiczny dzień. Dla tych, którzy chorowali lub byli na urlopie, oznaczało to, że uniknęli śmierci lub obrażeń.
Jednakże, należy pamiętać, że atak ten był tragicznym wydarzeniem dla wielu rodzin i osób, które straciły bliskich, niezależnie od tego, czy przebywali w budynkach w momencie ataku czy nie. To był straszny akt przemocy, który zostawił głębokie rany w sercach wielu ludzi.

A teraz zagadka:

Ile nóg ma koń?

  • 2 przednie

  • 2 tylne

  • 2 lewe (przednia i tylna)

  • 2 prawe (przednia i tylna)

odpowiedź zależy kto jak liczy ;) - najważniejsze by było trafnie.

Czy istnieje zimno?

Nie istnieje zimno - możemy mieć dużo ciepła, więcej ciepła, możemy mieć super ciepło, mega ciepło, nieskończone ciepło, białe ciepło, trochę ciepła lub brak ciepła, ale nie możemy powiedzieć, że istnieje takie coś jak zimno. Możemy obniżyć temperaturę do (zera absolutnego) −273,15oC, do temperatury, gdzie nie ma już ciepła, ale nie możemy już iść niżej. Nie ma więc czegoś takiego jak zimno. Inaczej mówiąc nie możemy mieć zimna poniżej −273,15oC. Każde ciało lub obiekt w kosmosie podczas badań przekazuje jakąś energię i ciepło jest czymś. To przekazana energia. Absolutne zero to −273,15oC czyli całkowity brak ciepła. Zimno jest tylko słowem, którego używamy do określenia braku ciepła. My nie możemy zmierzyć zimna. Ciepło możemy mierzyć z powodu tego, że ciepło jest energią. Zimno, nie jest przeciwieństwem ciepła, tylko jego brakiem.

Czy istnieje coś takiego jak ciemność?

Czym byłaby noc bez ciemności? Ciemność nie jest czymś, ale jest brakiem czegoś. Możemy mieć mało światła, normalne światło, jasne światło, błyskające światło, ale jeśli nie ma ciągłego światła, wówczas nic nie widzimy i nazywamy to ciemnością.

Zło nie istnieje.

Zło jest jedynie efektem braku Boga. Jest jak ciemność lub zimno, czyli słowa, które używają ludzie do opisania braku czegoś. Tak też zło jest słowem opisującym brak dobra, brak obecności Boga. Bóg nie stworzył zła. Jest ono rezultatem tego, co się dzieje gdy brakuje nam miłości do Boga. Jest jak zimno gdy nie ma ciepła, jak ciemność gdy nie ma światła.

Nauka nawet nie umie wyjaśnić - czym jest myśl?

Używamy sformułowania: elektryczność lub magnetyzm, ale nikt nie był w stanie tego zobaczyć ani zrozumieć. Aby patrzeć na śmierć jako przeciwieństwo życia ignorujemy fakt, że śmierć nie może istnieć jako merytoryczna rzecz. Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, ale jest jego brakiem.
Myśli zaczerpnięte z książki "Bóg a nauka" autorstwa Alberta Einsteina wydanej w 1921 roku.
Lotto to nieustanna wiara w coś co nie można za każdym razem przewidzieć, ale co daje nam nową naukę.
Gra w lotto, jak każda forma hazardu, jest oparta na przypadku i prawdopodobieństwie. Nie można przewidzieć wyniku każdego losowania, co oznacza, że nie ma skutecznego sposobu na zwiększenie swoich szans na wygraną. Dlatego też, gra w lotto jest często uważana za formę rozrywki, a nie jako sposób na zdobycie bogactwa.
Jednakże, gra w lotto może dać nam pewną naukę, na przykład:
  • Naukę ponoszenia konsekwencji swoich decyzji finansowych i uczenie się jak radzić sobie z porażkami,
  • Naukę podejmowanie decyzji dotyczących wydawania pieniędzy i planowanie finansów,
  • Naukę, że nie ma takiego czegoś jak "łatwe pieniądze" i że trzeba pracować ciężko, aby osiągnąć sukces finansowy,
Ważne jest jednak, aby pamiętać, że grając w lotto, należy robić to odpowiedzialnie i nie pochłaniać całego swojego budżetu na tę rozrywkę.

games

Lotto idzie z duchem czasu: Więcej losowań online niż w TV!

Lotto to nie tylko emocje i nadzieje na szybkie wzbogacenie, ale też zmieniająca się technologia. Losowania na żywo są teraz dostępne online, co umożliwia obserwację wyników bez względu na miejsce czy czas. TVP 3 ogranicza emisję losowań do trzech dni tygodnia, podążając za trendami cyfrowymi i potrzebami nowoczesnych graczy. Ta zmiana pokazuje, jak tradycyjna gra dostosowuje się do nowej rzeczywistości, umożliwiając dostęp do loterii z każdego urządzenia i w każdym zakątku kraju.

wtorek, 18:00 07.11.2023 przez Jan Nowak

Tagi: #lotto online#transmisja na żywo#losowanie lotto#zmiany w lotto#studio lotto#TVP 3

games

Czy warto grać, aby wygrać, czy po prostu dla przyjemności?

Motywy do wysyłania kuponów w Lotto i innych grach hazardowych są bardzo różne. Najczęściej jest to chęć wygrania jakiejś nagrody, a te faktycznie mogą działać na wyobraźnię. Nawet kilkadziesiąt milionów w przypadku kumulacji w Lotto, kilkaset w Eurojackpot to są kwoty, które na każdym zrobią wrażenie. Szczególnie gorączkę grania widać w dni w których jest duża kumulacja. Atmosferę z reguły podgrzewają jeszcze media, w efekcie czego przez kolekturami ustawiają się długie kolejki.

środa, 18:00 07.12.2022 przez Emil Dąbrowski

Tagi: #grać#wygrać#gry#lotto

games

Jak prawidłowo odebrać wygraną w grach losowych?

Wygrana w Lotto to marzenie setek tysięcy graczy, którzy każdego dnia wysyłają kupony z nadzieją, że właśnie im dopisze szczęście. Faktycznie co jakiś czas do grona milionerów dołącza kolejna osoba, zyskując w przypadku największych kumulacji nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

czwartek, 18:00 01.12.2022 przez Mirosław Kotarski

Tagi: #odbiór wygranej#wygrana lotto#jak odebrać wygraną#wygrana

games

Czy gra systemowa w Lotto to opłacalna strategia?

Lotto to od wielu lat najpopularniejsza gra losowa w naszym kraju. Starzy gracze doskonale ją pamiętają pod nazwą Duży Lotek, tak samo jak zapewne pamiętają papierowe kupony, które trzeba było ręcznie zakreślać w odpowiedni sposób. Dziś Duży Lotek zamienił się w Lotto, w miejsce wypełnianych ręcznie kuponów pojawiły się nowoczesne urządzenia, spięte w jeden informatyczny system, ale nie zmieniły się dwie rzeczy.

niedziela, 18:00 27.11.2022 przez Adam Zabłocki

Tagi: #system lotto#lotto system#systemy lotto#kombinacje

education

Jak rozpocząć grę w Lotto przez internet?

Nowoczesne technologie nie omijają także gier losowych. Przecież od dawna w miejsce kuponów z naklejanymi banderolami, które trzeba było ręcznie sprawdzać przez wiele godzin, funkcjonuje wydajny i niezawodny system informatyczny. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o możliwości zawierania zakładów. Jeszcze kilka lat temu było to możliwe jedynie w stacjonarnych kolekturach, przez co w dniach wysokich kumulacji trzeba było swoje odstać w kolejce.

poniedziałek, 18:00 21.11.2022 przez Kamil Bednarski

Tagi: #lotto w internecie#jak grać w internecie#lotto#online

finance

Obowiązek podatkowy po wygranej w Lotto – co musisz wiedzieć?

W różnego rodzaju grach losowych, loteriach i konkursach bierze udział mnóstwo osób. Ci szczęśliwcy, do których los się uśmiechnie muszą wiedzieć, że jednym z ich obowiązków po odebraniu nagrody będzie podzielenie się nią z Urzędem Skarbowym. Takie wygrane są bardzo różne, najczęściej jest to gotówka, ale często też różnego rodzaju materialne przedmioty, na przykład samochody czy sprzęt AGD i RTV.

piątek, 18:00 11.11.2022 przez Lech Andrzejewski

Tagi: #podatek#podatki#lotto#tax

games

Matematyczne oblicze Lotto - co mówią liczby?

Wielkie wygrane w Lotto pobudzają wyobraźnię nie tylko graczy, ale także zwykłych osób. Bo kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt milionów złotych to pieniądze, wobec których raczej trudno przejść obojętnie. Obecnie już sześć osób otrzymało za szczęśliwy los ponad 30 milionów złotych, a zwycięzców z mniejszymi kwotami jest znacznie więcej.

środa, 18:00 02.11.2022 przez Adrian Kozłowski

Tagi: #lotto#matematyka#statystyka#wygrane

games

Fascynujące odkrycia z analizy statystycznej Lotto?

Teoretycznie gry losowe oparte są na całkowitym prawdopodobieństwie. Oznacza to, że kombinacja liczb od 1 do 6 jest tak samo prawdopodobna jak kombinacja zupełnie przypadkowych sześciu. Dla wielu osób wydaje się trochę mało realne, i dlatego też takie rzucające się w oczy zakłady są bardzo rzadko zawierane. Jednak na przestrzeni lat widać wyraźnie, że pewne liczby wypadają rzadziej, a inne częściej.

środa, 18:00 26.10.2022 przez Ela Kozłowska

Tagi: #lotto#statystyki#analizy#obliczenia

games

Profil gracza Lotto: Demografia i psychologia zakładów

Możliwość łatwego zdobycia pieniędzy pociąga ludzi od wieków, bo co tu ukrywać, jest to znacznie wygodniejsze, niż konsekwentna, systematyczna praca przez lata. Możliwości na to jest wiele, niektóre z nich niestety wiążą się z wejściem na drogę przestępstwa, ale i amatorów takiego zarobku nie brakuje. Inną opcją jest spróbowanie szczęścia w różnego rodzaju grach losowych.

wtorek, 18:00 11.10.2022 przez Marcin Tomaszewski

Tagi: #lotto#gra#kto#gry

finance

Rozsądne sposoby wykorzystania wygranej w Lotto

Kilka czy nawet kilkanaście milionów złotych, jakie można co tydzień wygrać w Lotto, na pewno rozwiązałaby problem finansowe każdego z nas. Ale takie pieniądze to nie tylko świetny początek nowego życia, ale też i duża odpowiedzialność. Przez niewłaściwe decyzje wielu milionerów po kilku latach od wygranej stało się bankrutami.

wtorek, 18:00 20.09.2022 przez Krzysztof Maczyński

Tagi: #fortuna#roztrownił#przetracił#strata pieniędzy