Eurojackpot – wszystko, co musisz wiedzieć!

Eurojackpot jest międzynarodową grą, którą utworzono w 2012 roku. Od tego czasu, zyskała ogromną popularność wśród graczy. Na czym polega? Jak w nią grać i jak zwiększyć szanse na wygraną? Oto kilka wskazówek!

Jako liczbowa gra losowa, Eurojackpot stanowi jeden z popularniejszych wariantów wśród graczy, przede wszystkim z uwagi na wysokie nagrody. Minimalna gwarantowana pula w Eurojackpocie to aż 10 milionów euro, co stanowi naprawdę imponującą sumę. Warto pamiętać, że ostateczna wysokość wygranej w Polsce zależy od aktualnego kursu walutowego. Prawdopodobieństwo wygranej nagrody głównej w Eurojackpot określana jest jako 1: 95 344 200. Jest ono więc, co prawda, dość niewielkie – jednak warto spróbować swojego szczęścia w tej popularnej grze.

Od początku istnienia gry, maksymalna nagroda – 90 milionów euro – została zdobyta aż sześć razy. Trzy szczęśliwe zakłady miały miejsce w Niemczech, dwa w Finlandii, a jedno w Czechach. W Polsce do tej pory nie padła. Warto jednak pamiętać, że nasz kraj przyłączył się do Eurojackpota dość późno, bo dopiero w 2017 roku, pięć lat po utworzeniu gry.

Na ten moment uczestniczy w niej aż 18 państw, a wśród nich Węgry, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Norwegia, Włochy, Szwecja, Słowenia, Niemcy, Litwa, Islandia, Dania, Holandia, Estonia i Finlandia. Losowania odbywają się każdego wieczoru w Helskinkach.

W Eurojackpot istnieje dwanaście poziomów wygranych. W przypadku braku najwyższego trafienia nagroda kumuluje się. Pułapem granicznym jest 90 milionów euro.

Jak grać w Eurojackpot?

Granie w Eurojackpot wymaga wyboru pięciu liczb od 1 do 50 i dwóch Euro liczb od 1 do 10. Pamiętaj o tym, że to osobne kategorie, losowane z odrębnych zestawów. Może się więc zdarzyć, że zdublują się w ostatecznej puli wylosowanych liczb. Obstawiając, warto mieć to na uwadze.

Podobnie jak w przypadku innych gier, tutaj również masz możliwość samodzielnego wybrania liczb bądź automatycznego ich wygenerowania. Możesz zagrać, kupując los w autoryzowanym punkcie. Inną opcją jest kupno online. W tym przypadku również należy pamiętać o zweryfikowaniu licencji dystrybutora.

Jak wygrywać w Eurojackpot?

Jak każda loteria z wykorzystaniem maszyny losującej, Eurojackpot może być obarczony ryzykiem wystąpienia defektów zaburzających losowość. W efekcie maszyna może wylosowywać pewne liczby częściej niż inne. Zauważenie takich prawidłowości może zwiększyć twoją szansę na wygraną. Pamiętaj jednak, aby reagować szybko – maszyny mogą być przecież od czasu do czasu zmieniane, przez co możesz stracić swoją szansę na trafienie odpowiednich liczb.

Jest kilka metod, które możesz wykorzystać, aby zwiększyć swoje szanse. Wszystkie wymagają analizy wyników na podstawie statystyk, które znajdziesz choćby na oficjalnej stronie loterii. Należą do nich:

  • metoda szukania najczęściej wylosowywanych liczb – jeśli zauważysz, że niektóre liczby są wylosowywane częściej, niż inne, może to oznaczać, że maszyna ma jakiś sprzyjający temu defekt. Wykorzystaj to!

  • Metoda szukania najczęstszej różnicy pomiędzy liczbami – tutaj może zadziałać podobny mechanizm. Warto zaobserwować, czy w statystykach pojawia się jakaś prawidłowość dotycząca różnic między liczbami;

  • Metoda szukania wzorca liczb – analizując statystyki, możesz szukać również średnich odstępów między przypadkami wylosowania danej liczby;

  • Metoda szukania najrzadziej wylosowywanych liczb – zwolennicy tej metody uznają, że liczba, która do tej pory nie padła, siłą rzeczy w końcu musi się pojawić, i celują właśnie w nią.

Stosując powyżej opisane metody, pamiętaj, że gry losowe z założenia opierają się na przypadku. Szukanie zależności ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników – nie ma dowodu, że którakolwiek z metod może przynieść wymierne rezultaty. Jeśli jednak chcesz pomóc szczęściu, możesz spróbować je wypróbować, opierając się na analizach.

Tagi: #taktyki gry Eurojackpot#Eurojackpot#Eurojackpot i Lotto

czwartek, 22:46 08.04.2021 przez Paweł Banasik