Eurojack jak wygrać 355 milionów złotych?

Najpopularniejszą polską loterią jest zdecydowanie Lotto, aczkolwiek ma ona dużą konkurencję w postaci Eurojackpot. Ta popularna gra liczbowa zdobywa coraz większą popularność i trudno się temu dziwić – zasady są proste, a pula nagród obejmuje często naprawdę duże sumy, opiewające na miliony euro. Jak i gdzie można zagrać w Eurojackpot? Jakie są początki loterii? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje!

Coś więcej niż zwykła konkurencja, czyli o początkach gry

Mimo, że Eurojackpot jest obecnie jedną z największych europejskich gier liczbowych, to nie była ona pierwsza. W 2004 r. wystartowało EuroMillions, zrzeszające kraje Europy Zachodniej. Już 2 lata później zrodził się pomysł o utworzeniu konkurencyjnej gry kierowanej do państw, których nie objęła pierwsza loteria.

Po kilku latach negocjacji, w 2011 r. Niemcy, Finlandia, Dania, Słowenia, Włochy wraz z Holandią zadecydowały o powołaniu kolejnej gry, która dzięki wkładowi tylu państw mogła zaoferować uczestnikom wysokie wygrane. Pierwsze losowanie odbyło się w 2012 r., zaś w kolejnych latach dołączały kolejne kraje. Polska stała się częścią kolektywu w 2017 r. i jak na razie skład 18 państw nie uległ zmianie.

Gdzie można zagrać w Eurojackpot?

Oprócz wymienionych państw, które zdecydowały o powołaniu gry, loteria Eurojackpot obecna jest także m.in. w Chorwacji, Szwecji, Węgrach, Estonii, a także na Litwie oraz Słowacji. Oprócz tego obywatele innych państw mają możliwość zakupu odpowiedniego kuponu, pod warunkiem, że przebywają na terytorium państwa biorącego udział w loterii.

Kupony można kupić w licencjonowanych lokalach dostępnych w każdym kraju będącym częścią gry. Oprócz tego organizatorzy umożliwiają grę przez stronę internetową, a także za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Prostota kluczem do serc klientów – zasady Eurojackpot

Eurojackpot to klasyczna gra polegająca na obstawianiu konkretnych liczb, które następnie wybierane są przez maszyny losujące. Mimo że pojawiają się metody mające rzekomo zagwarantować wygraną – na przykład szukanie pojawiających się najczęściej liczb albo wyliczanie średnich odstępów między nimi – to należy pamiętać, że pojawienie się konkretnych liczb jest wynikiem przypadku.

Sama gra polega na wytypowaniu pięciu liczb od 1 do 50 z głównej puli, a także 2 dodatkowych z puli Euro od 1 do 10. Aby wygrać, należy trafić na jeden z 12 poziomów. Pierwszy obejmuje oczywiście wybór wszystkich właściwych liczb. Prawdopodobieństwo takiego obstawienia wynosi 1:95 344200. Pozostałe poziomy obejmują m.in. wytypowanie wszystkich liczb z pierwszej puli i żadnej z drugiej, trafienie dwóch liczb z obu zestawów, a do ostatniego trzeba wybrać poprawnie dwie z pierwszej i jedną z ostatniej grupy. Tutaj prawdopodobieństwo to już 1:42.

Stacjonarnie, a może online? Porównanie obu metod

Aby zarejestrować się w grze online, trzeba najpierw założyć konto. Następnie na portal można wpłacać pieniądze, z których później dokonuje się zakupu kuponów. Cena jednego zawsze wynosi 12,50 zł.

Transakcja przez Internet ma dużo korzyści i niektórzy uważają ją za zdecydowanie wygodniejszą, niż tę w sklepie stacjonarnym. Przede wszystkim nie musisz szukać odpowiedniego punktu, wystarczy bowiem dostęp do Internetu i wejście na odpowiednią stronę. Oprócz tego klienci nie są ograniczeni godzinami otwarcia, ponieważ witryna działa 24 h na dobę.

Dowodem wygranej w loterii jest oczywiście kupon z zaznaczonymi losami, którego nie można zgubić. W przypadku zakupu przez Internet nie trzeba obawiać się o żaden wypadek, ponieważ wszystkie informacje znajdują się na koncie klienta. Nie trzeba także koniecznie śledzić transmisji, gdyż powiadomienie o wygranej pojawia się bezpośrednio na stronie.

Kiedy podawane są wyniki losowania i gdzie odebrać wygraną?

Losowania dokonuje się raz w tygodniu, w każdy piątek między 20, a 21. Ma ono miejsce zawsze w Helsinkach. Transmisję można oglądać na odpowiednich stronach w Internecie, w Polsce najlepiej wejść przez witrynę Lotto. Wyniki automatycznie pojawiają się także na tej samej stronie, gdzie ponadto gromadzi się poprzednie wyniki.

Jeśli laureat nagrody zaznaczył liczby online, nagroda automatycznie ląduje na jego koncie, zaś w przypadku zakupu stacjonarnego, należy udać się do punktu sprzedaży – niekoniecznie tego, gdzie kupiło się los. Procedury wyglądają tak w przypadku wygranej do 2280 zł. Wyższe nagrody można odebrać jedynie u Totalizatora Sportowego. Wypłaci on odpowiednią kwotę w gotówce lub przeleje wygraną na konto. Warto pamiętać o 10% podatku dochodowego, który pobiera się od nagrody powyżej 2280 zł.

Jak duże wygrane padają w Eurojackpot?

Najwyższa możliwa kwota do wygrania to 90000000 €. Do tej pory padła ona 6 razy, z czego, aż trzykrotnie w Niemczech. Polski rekord wygranej to 193 396500 zł, padł on w 2019 r. Minimalna kwota nagrody 1. poziomu to 10000000 € i suma ta zdarzyła się do tej pory 4 razy. Obecnie wygrać można nawet 100000 €, czyli ponad 455000 zł.

Eurojackpot, jak każda loteria, to niepewna gra, jednak jej niewątpliwą zaletą są emocje towarzyszące uczestnikom. Co szkodzi spróbować? Koszt kuponu to niewielka inwestycja, a może się zwrócić z naprawdę ogromną nawiązką!

Tagi: #gra Eurojackpot#Eurojackpot#Eurojackpot wygrane

poniedziałek, 18:00 10.05.2021 przez Marcin Kraśko