Co nowego czeka graczy w Eurojackpot po transformacji od marca 2022?

Eurojackpot się zmienia, ta jedna z najpopularniejszych gier losowych na świecie przechodzi od marca małą transformację. Sprawdź, co nowego czeka graczy.

Eurojackpot to jedna z najpopularniejszych gier losowych na świecie. Jest ona dostępna dla graczy wielu krajów, a wygrane czekające na szczęśliwców budzą naprawdę duże emocje. Bo czy jest ktoś, kto nie chciałby wygrać kilkudziesięciu milionów Euro, co z pewnością odmieniłoby życie takiej osoby? Eurojackpot jest grą stosunkowo młodą, gdyż pierwsze losowanie odbyło się w marcu 2012 roku. Jednak dzięki atrakcyjnym zasadom i przede wszystkim ogromnym wygranym od razu zaczęła się cieszyć dużym powodzeniem wśród graczy. Na początku startowała ona w niewielkiej ilości państw, z czasem dołączały do niej kolejne, i aktualnie jest dostępna w 18 różnych krajach. Polska jako ostatnia dołączyła do tego grona, stało się to 15 września 2017 roku. Od początku powstania tej gry obowiązywały stałe zasady, ale w rocznicę 10-lecia jej twórcy postanowili nieco odświeżyć formułę i wprowadzić kilka nowości. Na pewno zwiększy się pula wygranych, drugie losowanie też jest wynikiem coraz większego zainteresowania grą, zobaczymy tylko jak te zmiany przyjmą gracze.

Zasady gry

Dotychczasowe zasady gry w Eurojackpot są stosunkowo proste. Gracze mają do skreślenia 2 liczby spośród 50, oraz 2 dodatkowe Euro Numery z 10. Jak to ma miejsce w każdej loterii, prawidłowe trafienie wszystkich liczb oznacza główną wygraną, ale oczywiście możliwości na tym się nie kończą, gdyż wygrane zaczynają się już od trzech prawidłowych trafień. Cena pojedynczego losu w naszym kraju wynosi 12,5 zł. Jest to trochę więcej niż w przypadku naszych rodzimych gier Lotto, ale też i poziom nagród jest znacznie wyższy. Do czasu zmian losowanie odbywało się w każdym piątek o 21, w Helsinkach, ale od marca 2022 roku postanowiono dołożyć jeszcze jedno, we wtorek. Nie ma również żadnych problemów z zawieraniem zakładów. Można to zrobić przez internet, dzięki dostępowi do indywidualnego konta gracze mają możliwość zapisywania swoich kuponów czy sprawdzania historii. Losy Eurojackpot są również dostępne w każdej kolekturze Lotto, w obu przypadkach można typować swoje własne numery lub zdać się na "chybił trafił".

Wygrane w Eurojackpot

To co wyróżnia Eurojackpot spośród innych gier, to niewątpliwie wysokość wygranych. Oczywiście trafienie wszystkich liczb to naprawdę pokaźny zastrzyk gotówki, na wygraną pierwszego stopnia organizatorzy przeznaczyli bowiem minimum 10 milionów Euro. Jest to wygrana gwarantowana, czyli mniejsza nie będzie, często się jednak zdarza że w wyniku kumulacji jest wielokrotnie wyższa. Ale Eurojackpot oferuje aż 12 różnych kategorii wygranych, są to różne układy 5 i 2 cyfr. Możliwe kombinacje to: 5+2, 5+1, 5+0, 4+2, 4+1, 4+0, 3+2, 3+1, 3+0, 2+2, 2+1 oraz 1+2. Oznacza to, że wystarczy trafić jedynie 3 cyfry, żeby otrzymać nagrodę. Ilość pieniędzy, jaka jest przeznaczana ogólnie na wygrane wynosi ponad 50%, a ich rozdział procentowy na poszczególne stopnie jest przedstawiony w regulaminie. Najwyższą wygraną w tej grze może być 90 milionów Euro, i dotychczas zdarzyło się to kilkanaście razy. Czterech spośród tych szczęśliwców pochodzi z Polski, a ogólna suma ich nagród przekroczyła 540 miliony złotych.

Co nowego od marca 2022 roku?

Z okazji dziesięciolecia powstania loterii jej organizatorzy postanowili wprowadzić kilka zmian. Wchodzą one w życie 19 marca 2022 roku, a ich głównym celem jest uatrakcyjnienie tej niezwykle popularnej gry. A zmieniają się następujące rzeczy:

  • Jeszcze wyższe wygrane. Dotychczas maksymalna kumulacja wynosiła 90 milionów Euro, w nowej wersji Eurojackpot będzie to aż 120 milionów Euro, czyli w przeliczeniu na złotówki ponad pół miliarda. Ale lista zmian z wygranymi obejmuje też ogólne procentowe zwiększenie nagród każdego stopnia, co oznacza że nawet za prawidłowe skreślenie trzech liczb gracze otrzymają większe pieniądze.

  • Stałych graczy z pewnością ucieszy wiadomość, że oprócz piątkowego losowania dojdzie jeszcze jedno, we wtorek. Oznacza to większe emocje, ale też i podwojenie szans na wielką wygraną. Losowanie we wtorki będzie się odbywać w godzinach 20.15 - 21.00, w piątki tak jak dotychczas. W oba dni zakłady będzie można zawierać do godziny 19, a retransmisje będą dostępne w serwisie Lotto.pl.

  • Od 19 marca lekkiej modyfikacji ulegną też zasady typowania liczb. Z pierwszego zbioru nadal będzie to 5 z 50, natomiast z drugiego dwie będą wybierane nie z spośród 10, jak do tej pory, ale z 12.

  • Kolejna ciekawa nowość to zwiększenie opcji gry na wiele losowań, z obecnych 4 na 8. W okresie przejściowym, od 26 lutego do 19 marca opcja ta będzie stopniowo ograniczana, żeby w nowej wersji wrócić po zmianach.

A co na to gracze?

Każde zmiany wywołują wśród graczy emocje, nie inaczej jest tym razem. Na pewno zwiększenie maksymalnej wygranej pierwszego stopnia i zwiększenie puli na pozostałe spotkają się z pozytywnym odbiorem wśród grających, w końcu każdy chciałby wygrywać jak najwięcej. Podobnie jest z drugim, wtorkowym losowaniem, ta nowość też została przychylnie przyjęta. Można to zresztą zauważyć na różnego rodzaju tematycznych forach, na których toczą się dyskusje o wprowadzanych przez Eurojackpot nowościach. Natomiast zwiększenie ilości liczb do typowania z 10 do 12 to jednocześnie pewne zmniejszenie prawdopodobieństwa trafienia swojej pary. Co w konsekwencji oznacza, że nie tylko zmniejsza się prawdopodobieństwo trafienia głównej wygranej, ale też tych wygranych wyższych stopni, które uwzględniają numery z drugiej puli. Tu już opinie na temat tej zmiany tak przychylne nie były, bo z jednej strony można będzie wygrać więcej, ale z drugiej te wygrane będą jednak trochę rzadsze.

Tagi: #eurojackpot#euro-jackpot#euro jackpot#jakpot

poniedziałek, 18:00 14.03.2022 przez Mateusz Radziszewski