Czym jest Eurojackpot, na czym polega i ile można wygrać?

Jedną z loterii Totalizatora Sportowego, a dokładniej taką, której Totalizator Sportowy jest współorganizatorem, jest Eurojackpot. Polska do tego losowania Lotto przystąpiła stosunkowo późno, bo w 2017 roku. To międzynarodowa, europejska loteria, w której minimalna wygrana I stopnia oznacza kwotę 10 milionów euro. A maksymalnie rośnie ona dziewięciokrotnie! Chcesz wygrać? i korzystaj, a także czytaj dalej, by przekonać się, czy warto pomyśleć też o Eurojackpot.

Jak zaczynała loteria Eurojackpot?

Pomysł na organizację wspólnej loterii nie jest nowy. Kraje międzynarodowe już od jakiegoś czasu współpracowały nad jedną loterią, która miałaby zbierać ludzi z całej Europy, by zwiększać wygrane. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się terminy, kiedy są losowania Lotto Dużego Lotka czy innych gier liczbowych Totalizatora Sportowego. Dlatego w 2017 roku z chęcią przystąpiliśmy do programu i dlatego na pytanie: "w jaki sposób wygrać w Lotto?" , można odpowiedzieć: "jeszcze łatwiej!".

Eurojackpot po raz pierwszy ruszyło w 2012 roku. W pierwszym roku brało udział 14 państw, między innymi kraje skandynawskie, Niemcy czy Hiszpania. O tym, jaki system wybrać w Lotto Eurojackpot po kilku latach mogły zastanawiać się także Czechy i Węgry, chwilę potem Słowacja, a dodatkowo jako ostatnia, powiększając stawkę do 18 krajów, trafiła Polska. Dziś, jeśli nie wiesz, gdzie grać w Lotto, możesz przekonać się, że właśnie w Europie, a dokładniej w Eurojackpot.

Jak się gra, gdzie kupuje zakłady, kto za nie odpowiada?

Zaraz też padają klasyczne pytania, czyli gdzie kupić Lotto Eurojackpot, o której godzinie jest losowanie Lotto czy jak odebrać wygraną w Lotto odmianie europejskiej. Generalnie, jeśli wiesz, jak grać w Lotto przez internet, to bez problemu kupisz także los Eurojackpot. Tak samo w kolekturze, ale zakup jest ustandaryzowany pod względem cenowym, więc w Polsce to kwota 12,50 złotych. Sporo, jak na Lotto, ale trzeba pamiętać, że i wygrana jest naprawdę okazała.

Jak grać, żeby wygrać w Lotto Eurojackpot? Przede wszystkim obstawić należy 5 cyfr z ogólnej puli oraz 2 z puli Europejskiej. Dopiero trafienie 5+2 daje wygraną maksymalną, czyli maksymalnie 90 milionów euro. Jak sprawdzić Lotto Eurojackpot? Wystarczy szukać wyników losowania, które odbywa się na żywo w Helsinkach o 21:00 w każdy piątek. Jeśli zastanawiasz się, który program Lotto transmituje losowania europejskiej loterii, to jest to ten sam, który na co dzień przeprowadza transmisję z gier Totalizatora Sportowego. Wyniki są także publikowane w sieci, podobnie jak całe losowanie.

Odbieranie wygranej i maksymalne zwycięstwa

Inna ciekawa kwestia to to, jak długo można odbierać wygraną w Lotto Eurojackpot. Tutaj jest nieco inaczej, bo weryfikacja kuponów odbywa się w Danii i Niemczech, więc to tam trzeba się udać po wygraną. Do tej pory w Polsce wygrała tylko jedna osoba; oczywiście mowa o maksymalnym poziomie. Zgarnęła, wraz z jednym obywatelem Niemiec, w 2019 roku 45 milionów euro, co było zrazem największą wygraną w Polsce. Dopiero po odbiorze pieniędzy podało Lotto, gdzie padła wygrana. Szczęściarz Eurojackpot mieszka w województwie łódzkim. Też chcesz tak jak on?

Tagi: #lotto w UE#unia europejska#lotto w unii#gry lotto w unii#podatek od gry w unii#podatek lotto UE

piątek, 18:00 14.08.2020 przez Aldona Nowak