Na czym polega gra w Eurojackpot? Dołącz do grona milionerów

Możliwość ogromnej wygranej zawsze rozpalała umysły ludzi. Dlatego im większa nagroda główna, tym więcej osób się nią zainteresuje. Dokładnie ten sam mechanizm można zaobserwować wśród graczy loterii. Największą uwagą zawsze cieszą się te, które oferują najwięcej. Jedną z takich gier zakładowych jest z całą pewnością loteria Eurojackpot. Co warto wiedzieć o tej grze?

Czym konkretnie jest eurojackpot?

Istnieje wiele różnego rodzaju gier losowych i zakładów, w których głównym celem jest zdobycie wysokich nagród pieniężnych. Właśnie tym jest Eurojackpot. Nie należy do najtańszych – należy wyłożyć kilkanaście złotych. Jednak relatywnie wysoki próg wejścia przekłada się na bardzo wysokie nagrody. W naszym kraju możesz brać w nim udział już od 2017 roku i od samego początku cieszy się zainteresowaniem. Loteria polega na losowaniu pięciu liczb spośród pięćdziesięciu, a potem jeszcze dwóch z dziesięciu, które losowane są z innej puli. Wytypowanie poprawnie wszystkich oznacza główną wygraną w wysokości od co najmniej dziesięciu milionów euro, do podziału ze wszystkimi szczęśliwcami.

W jakich krajach działa Eurojackpot?

Eurojackpot wystartował w roku 2012. Od samego początku przewidziany został jako loteria na skalę europejską i międzynarodową. Swój początek ma w aż czternastu państwach. Zaczynała bowiem w: Chorwacji, Danii, Estonii, Islandii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Finlandii oraz Słowenii. Z biegiem lat i wzrostem popularności, zasięgi tej gry liczbowej zostały jeszcze rozszerzone i do państw początkowych dołączyły także: Słowacja, Czechy, Węgry, a także Polska.

Czy istnieją jakieś różnice pomiędzy grą w różnych krajach?

Co ciekawe i warte odnotowania – wszystkie kupony mają dokładnie tę samą wagę. Co to oznacza? W dużej mierze to, że każdy ma dokładnie takie same szanse na zwycięstwo i mieszkańcy, na przykład Niemiec, nie są pod tym względem faworyzowani kosztem mieszkańców Węgier czy Polski. Loteria dostępna jest dla wszystkich tych państw na takich samych, równych zasadach, brać w niej udział mogą też wszyscy Ci, którzy będą w danym okresie czasu na obszarze państwa, w którym jest ona dostępna i postanowią przyłączyć się do zabawy.

Jakie są obowiązujące zasady gry?

Raz w tygodniu odbywa się losowanie szczęśliwych numerków. Pięciu spośród pięćdziesięciu i dwóch spośród dziesięciu. Poziomów nagród jest aż dwanaście. Jeszcze do ostatniego dnia stycznia 2013 roku obowiązywała zasada, że jeśli wyniki Eurojackpot przez trzynaście razy z rzędu nie wyłonią głównego zwycięzcy, zwycięska pula przechodzi na osobę, która w normalnych warunkach zdobyłaby nagrodę drugiego stopnia.

Ile można wygrać grając w Eurojackpot?

Wyniki Eurojackpot są tym, co rozpala wyobraźnię ludzi. Sumy, które można tam wygrać, są naprawdę bajońskie. Oczywiście, zawsze znajdą się tacy, którzy twierdzą, że to nic takiego, bo istnieją loterie, w których możliwe jest wygranie o wiele więcej. Nadal jednak wygrane są więcej niż imponujące i stawiają tę grę losową na pierwszym miejscu pod względem pieniędzy, które możliwe są do zdobycia. Minimalna wygrana bowiem została ustalona na niebagatelną kwotę dziesięciu milionów euro, która przewidziana jest do podziału pomiędzy wszystkie zwycięskie kupony, niezależnie od kraju, w którym padły szczęśliwe numerki.

Czy istnieje najwyższa możliwa wygrana?

Przewidziana jest najwyższa nagroda – wynosi ona dziewięćdziesiąt milionów euro. W przeliczeniu na polską walutę trzeba wziąć pod uwagę wszelkie wahania kursów. Ustalone zostało, że w przypadku złotówek kwota ta wynosi maksymalnie trzysta siedemdziesiąt pięć milionów złotych. Jeśli wygrana padnie w Polsce, zwycięzca, gdy pozna już wyniki Eurojackpot, ma prawo podjąć decyzję, czy chce, by pieniądze zostały wypłacone w euro, czy woli je jednak otrzymać w miejscowej walucie.

Jaka była najwyższa wygrana w Polsce?

Eurojackpot może wydawać się nieco abstrakcyjną loterią. Wszystko dlatego, że możliwe do wygrania sumy są tak wysokie, że wydają się wręcz nierzeczywiste, ale z powodzeniem można zwyciężyć. Także w Polsce. Przekonało się już o tym kilku szczęśliwców, którzy zdobyli wiele interesujących nagród na różnych poziomach zwycięstw. Warty odnotowania jest jednak fakt, że także w naszym kraju padła wygrana I stopnia. W puli było wtedy dziewięćdziesiąt milionów euro, ale sumą musiały podzielić się dwie osoby – z Niemiec oraz Polski. Oboje dostali po czterdzieści pięć milionów euro. Miało to miejsce 10 maja 2019 roku i spowodowało, że Eurojackpot po raz kolejny zaczął cieszyć się uznaniem wśród ludzi.

Kiedy są losowania tej gry?

Loteria ma charakter międzynarodowy, więc nie może być mowy o losowaniach w każdym kraju osobno. Nie, jeśli każdy kupon ma się liczyć tak samo i nie ma znaczenia, w którym państwie padła wygrana. Każdy ma równe szanse na zwycięstwo. Losowanie w Eurojackpot odbywa się raz w tygodniu w piątki. Ma miejsce w Helsinkach, stolicy Finlandii i odbywa się pomiędzy godziną 20 a 21. Później wyniki Eurojackpot są publikowane w Internecie – w Polsce ma to miejsce na stronie Lotto.

Tagi: #eurojackpot#gry lotto

sobota, 18:00 21.11.2020 przez Tadeusz Podlaski