Jak odbiera się wygraną w Lotto?

Coraz więcej osób zaczyna grać w Lotto systemowo, bo zdaje sobie sprawę, że tylko tak można zwiększyć szansę na wygraną. Obecnie wygrana wynosi, w prawdopodobieństwie, dokładnie 1 do 13 983 816. Gigantyczna szansa, że jej nie trafisz, prawda? Jeśli już jednak miałoby się to trafić, warto wiedzieć, w jaki sposób odbiera się wygraną, ile masz czasu, by odebrać nagrodę, która Ci przysługuje oraz w jakich formach możesz otrzymać pieniądze.

Gdzie odbiera się wygraną w Lotto?

Śledzisz każde losowanie, wiesz, jaki podatek od wygranej Lotto musiałbyś zapłacić, ale nie masz pojęcia, gdzie odbiera się wygraną Lotto? To bardzo proste, bo regulowane przepisami. Dokładniej artykuł 22 regulaminu gier liczbowych Totalizatora Sportowego, czyli tego, kto jest właścicielem Lotto. Jeśli wygrana nie przekracza 2000 złotych, a chodzi o łączną sumę wypłat, oznacza to, że ten, kto wygrywa w Lotto, może wypłacić pieniądze w dowolnej kolekturze. Nieco inaczej jest jednak, gdy kwota jest wyższa niż wspomniane 2000 złotych. Wówczas odpowiedzią na pytanie gdzie odebrać wygraną Lotto, będzie zupełnie inna. W całej Polsce jest 17 oficjalnych siedzib Totalizatora Sportowego i to właśnie w nich odbywa się odbiór nagrody, którą zgarniesz.

Jak długo pieniądze mogą czekać na szczęśliwego wygranego?

Oprócz pytań gdzie Lotto w TV oraz która gra jest najlepsza w Lotto, często słychać jeszcze inne pytanie, choć dotyczy o wiele mniejszej liczby osób. Chodzi o to, co zrobić, jak się wygra w Lotto i czy pieniądze mogą długo czekać na odbiór. Ile jest ważny kupon Lotto? Generalnie przyjęło się, że wygrywający ma całe 60 dni na odbiór swojej nagrody. Gdy tego nie dokona, nagroda mu przepada i nie wyłania się zwycięzcy. Co ważne, również Ci ludzie, którzy wygrywali w Lotto, a nie mieli kuponu, zgubili go lub był nieczytelny albo uszkodzony, nie mogli otrzymać wygranej i wówczas nagroda również przepada.

W jakiej formie można odebrać wygraną w losowaniach Totalizatora Sportowego?

Jeśli zastanawiasz się, która gra lotto ma największe prawdopodobieństwo wygranej, to już jesteś na dobrej drodze. A jeśli wygrałeś, na pewno ciekawi Cię nie tylko, gdzie odebrać nagrodę Lotto, o czym już wiesz, ale także w jakiej formie mogą być wypłacone pieniądze. Oczywiście masz czas na odbiór wygranej w Lotto, ale wcześniej czy później musisz się po nią zgłosić. Kiedy wyniki Lotto są już znane i wiesz, że wygrałeś, odbiór nagrody może mieć różny przebieg. Jeśli odbierasz w zwykłej kolekturze, to zawsze musi być to gotówka, więc uważaj na osoby, które widzą, jak wypłacasz pieniądze. Z kolei w przypadku odbioru w oddziale Totalizatora Sportowego nie ma tego problemu, bo możesz otrzymać pieniądze na konto czy w czeku, o ile sobie tego życzysz. Wysoką wygraną również możesz odebrać w gotówce, choć tylko do określonej kwoty.

Jak myślisz, jak czuje się ktoś, kto wygrał w Lotto lub wygrał w Mini Lotto?

Tagi: #wygrana#odbiór#lotto#jak odebrać#wygraną#wygrana w lotto

piątek, 18:00 21.08.2020 przez Tomasz Kulik