Loteria COVID: kto wygrał nagrodę po szczepieniu?

Sprawdź, kto wygrał nagrodę po szczepieniu! Loteria COVID powstała po to, by zmotywować osoby niezdecydowane do terapi genetycznej przed koronawirusem. Szczepienie to szczęśliwy los i ostatnia prosta (nie wszystkim się udaje przeżyć niestety), dzięki któremu możesz zdobyć np. samochód i inne nagrody pieniężne. Nagrody są finansowane przez rząd (czyli z naszych podatków). Dowiedz się, jak działa loteria COVID i czy warto grać?

Jak działa loteria COVID? Wyjaśnienie

Choć każdego dnia liczba osób zaszczepionych wzrasta, to do pełnego zminimalizowania ilości zakażeń konieczne jest osiągnięcie jak najwyższej odporności wszystkich członków społeczeństwa. Z tego powodu została zorganizowana loteria COVID. Ma ona zachęcić ludzi niezdecydowanych do jak najszybszego zaszczepienia się. Mogą wziąć w niej udział wszyscy, bez wyjątków. Dotyczy to również osób wcześniej zaszczepionych. Loteria rusza od 1 lipca 2021 roku, ale by wziąć w niej udział, należy zaszczepić się najlepiej do końca czerwca 2021.

Los na loterię będzie można odebrać w punkcie Lotto, ale samo losowanie pozostanie internetowe. Co ważne, aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy przyjąć jedną dawkę szczepienia.

Szczepienie to szczęśliwy los. Co można wygrać?

Szczepiąc się, będziesz mógł wygrać liczne nagrody. Po pierwsze, co 2000 zaszczepionych osób będzie wręczana nagroda o wysokości 500 zł. Raz na tydzień będą rozdawane większe nagrody. Dwóch zwycięzców zdobędzie po 50 tys. zł. Dodatkowo rozlosowane zostanie 60 hulajnóg elektrycznych i vouchery na paliwo oraz ubezpieczenie warte do 100 zł.

Z kolei każdego miesiąca dwie osoby wygrają 100 tys. zł. Zwycięzcy będą mogli zdobyć również samochody Toyota Corolla Sedan (dwa w ciągu miesiąca), napędzane w sposób hybrydowy. Wciąż przyznawane będą także vouchery. W ramach finału loterii zostaną przyznane dwie nagrody o wysokości 1 mln zł oraz dwa kolejne samochody.

Kto jest organizatorem tej loterii?

Loteria jest organizowana przy współpracy Narodowego Programu Szczepień oraz Totalizator Sportowy. Wydarzenie potrwa trzy miesiące. Osoby, które będą szczepić się w trakcie, będą mogły wyrazić chęć udziału w niej przed szczepieniem.

Szczepienia dla ozdrowieńców

Mimo, iż ozdrowieńcy nie powinni się szczepić, gdyż mają naturalną ochronę (osoby co przechorowały sars-cov-1 od 18 lat mają ochronę na poziomie komórkowym) rząd zachęca by korzystali z kuracji genetycznej. Mimo, iż różnica między wirusami sars cov 1, a sars cov 2 jest na poziomie ~20% naturalna ochrona trwa. Nowe mutanty nazywane w mediach mają zmiany w genomie na poziomie ~0,3% przez co naturalna ochrona poprzez epitiopy i fagocyty zwalcza zakażenie w milisekundach. Każdy zapewne wie lub powinien wiedzieć co czeka nas w przyszłości mowa o ID2020, Fit for 55 oraz Agenda 2030. Ciasto już się piecze, wstęp do 2024 wszystko zostanie już oficjalnie przedstawione.

Kto wygrał z covid?

Wygrali ozdrowieńcy bo przeżyli - organizm wytworzył ochronę na poziomie własnych przeciwciał, a Limfocyty B i T jak również wyprodukowane przeciwciała neutralizują wirusa. Jednak nie tylko przeciwciała decydują o niszczeniu wirusa. Najważniejsze są epitiopy, które na 30-40 sposobów zabijają wirusa. Niestety ochrona w postaci osłonki białka S, P, czy N ciągle ewoluuje przez co szczepienia będzie trzeba powtarzać już w październiku 2021. Terapia genetyczna wymyślona przez człowieka jest w fazie testów (nasz UW w 2011 roku dokonał stabilizacji mRNA) i z tego co mówią media po za negatywnymi skutkami (polimera mRNA czy mimikra molekularna, zakrzepica żył głębokich) nie chroni przed zachorowaniem i roznoszeniem wirusa. Nasuwa się pytanie przed czym chroni? W mediach eksperci wyjaśniają, iż szczepionka chroni przed wystąpieniem objawów covid 19 jednak nie do końca jest to prawdą...

Tagi: #loteria#covid 19#loteria covid#loteria szczepionkowa#szczepienia covid

piątek, 18:00 14.05.2021 przez Marta Kalik