Czy granie w Lotto online jest zgodne z prawem?

Nowoczesne technologie nie omijają także gier losowych. Przecież od dawna w miejsce kuponów z naklejanymi banderolami, które trzeba było ręcznie sprawdzać przez wiele godzin, funkcjonuje wydajny i niezawodny system informatyczny. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o możliwości zawierania zakładów. Jeszcze kilka lat temu było to możliwe jedynie w stacjonarnych kolekturach, przez co w dniach wysokich kumulacji trzeba było swoje odstać w kolejce. Jednak właściciel Lotto postanowił wyjść oczekiwaniom graczy naprzeciw, i udostępnił dla nich platformę cyfrową do zarządzania swoimi zakładami. Szybko, wygodnie, z dowolnego miejsca z dostępem do internetu - to jedynie niektóre zalety nowego rozwiązania. Oczywiście dla wielu osób wizyta w kolekturze jest też ważna, chociażby dlatego, że mogą tam spotkać znajomych, ale coraz więcej graczy korzysta z możliwości, jakie daje Lotto online.

Czy Lotto online jest legalne?

Zapewne wiele osób zapyta, jak to naprawdę jest z tym graniem przez internet, jeśli chodzi o legalność. Takie pytanie jest jak najbardziej zrozumiałe, chociażby z uwagi na fakt, że całkiem niedawno jeszcze było dużo kontrowersji w temacie legalności zakładów bukmacherskich. Ale wszystkich mających wątpliwości można uspokoić - w przypadku Lotto wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Oczywiście dotyczy to jedynie oficjalnej strony Totalizatora, i zakładów zawieranych za jej pomocą. W sieci istnieje bowiem dużo różnego rodzaju serwisów podszywających się pod Lotto, takie miejsca oferują różnego rodzaju systemy, obiecując przy okazji wielkie wygrane. Jednak należy podchodzić do nich z dużą ostrożnością, bowiem często ich funkcjonowanie i stosowane metody są na granicy prawa.

Założenie konta w serwisie Lotto.pl

Jeśli komuś się nie chce za każdym razem wychodzić do kolektury, żeby wysłać kupon, to Lotto online jest dla niego idealną propozycją. W pierwszej kolejności konieczne jest założenie konta w serwisie Lotto.pl. Przy rejestracji należy podać dane niezbędne do logowania, to znaczy adres email oraz hasło. Wymagane też jest podanie numeru rachunku bankowego, na który będą wpłacane ewentualne wygrane. W celu dokończenia procesu rejestracji należy zaznaczyć wszystkie niezbędne zgody, a następnie aktywować konto przez kliknięcie w link aktywacyjny. Żeby można było w pełni korzystać z jego możliwości, niezbędna też będzie weryfikacja na podstawie dowodu osobistego. Skan lub zdjęcie dowodu należy przesłać za pomocą specjalnego formularza. Po sprawdzeniu dowodu przez pracowników serwisu konto stanie się w pełni funkcjonalne, natomiast przesłane dokumenty zostają całkowicie usunięte z uwagi na RODO.

Lotto online - limity gier.

Po założeniu i pełnej aktywacji konta każdy gracz może ustawić limity czasowe i kwotowe, ma to na celu zabezpieczenie przed zbytnim wydawaniem pieniędzy na granie. Można niezależnie ustawić limit dzienny i miesięczny, dotyczy to zarówno przeznaczanych na granie kwot, jak również spędzanego na graniu czasu. Do wyboru są limity domyślne, limity maksymalne, a także limity ustalone przez samych graczy. Limity należy ustawić na takim poziomie, żeby nie wpływały one negatywnie na budżet grającego. Lotto bardzo poważnie podchodzi do tej kwestii, dlatego obniżenie limitów jest możliwe w dowolnym momencie. Ale podwyższenie jest już znacznie bardziej wymagające, bowiem za pierwszym razem zmiany wejdą w życie po upływie doby, za drugim po 7 dniach, a kolejne za każdym razem po 3 miesiącach.

Jak postawić kupon w Lotto online

Żeby zacząć grać w Lotto online trzeba posiadać na swoim koncie jakieś środki, więc po założeniu konta trzeba je po raz pierwszy doładować. Do wyboru są szybkie przelewy, karty płatnicze oraz BLIK, wszystkie te metody zapewniają dużą szybkość dokonywania wpłat. Samo wysłanie kuponu jest bardzo proste, wystarczy wejść na zakładkę z wybraną grą, ustawić lub wylosować zestaw liczb, a następnie dwukrotnie potwierdzić płatność. Po opłaceniu zakładu można pobrać jego potwierdzenie, ale nie jest to konieczne, bo wszystko znajduje się w historii transakcji. Ciekawym rozwiązaniem jest subskrypcja kuponów, czyli ich uwzględnienie w kolejnych losowaniach do momentu odwołania subskrypcji lub wyczerpania środków na koncie.

Zalety grania w lotto online

O licznych zaletach grania online miały się już okazję przekonać setki tysięcy graczy, bowiem tyle kont już jest aktywnych na platformie Lotto. Na pierwszym miejscu większość graczy wymienia szybkość i wygodę, zakłady można bowiem zawierać w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca w kraju z dostępem do internetu. Nie trzeba robić wycieczek do kolektury i czekać tam w kolejce, bo wszystko załatwi się wtedy, gdy będzie na to ochota. Na pewno istotna jest też kwestia bezpieczeństwa. Wydrukowany w kolekturze kupon jest jedynym potwierdzeniem zawartego zakładu, i jego utrata skutkuje niemożliwością odebrania wygranej. W przypadku konta internetowego nie ma ryzyka, że coś zginie, bowiem wszystkie transakcje są bezpiecznie zapisywane na koncie gracza, skąd na pewno się nie zgubią.

Tagi: #lotto w internecie#jak grać w internecie#lotto#online

poniedziałek, 18:00 21.11.2022 przez Kamil Bednarski