Pewniaki.pl, multipasko.pl – historia stron dla miłośników gier liczbowych Lotto

Historia Totalizatora Sportowego to nie tylko peerelowskie początki. To także czas Internetu i losowania Lotto, które w XXI wieku stały się dla Polaków czymś zupełnie wyjątkowym. Na tej kanwie powstał portal pewniaki.pl, który niemalże od początku tego stulecia pozwala dowiedzieć się więcej o grze systemowej, typowaniu i wszystkim, co wiąże się z Lotto. Takich stron jest więcej, a jedną z nich jest multipasko.pl. Za tymi domenami stoi jednak konflikt.

Początek pewniaków.pl – jako multilotek.it.pl

Skąd w ogóle pomysł, by zacząć typować wyniki Lotto i przyjrzeć się narodowej grze liczbowej? Wszystko z pasji do żółtych kulek. Wszyscy lubią gry, zabawę w typowanie, inne podejście do walki o miliony. Tak w latach 2001-2003 funkcjonuje multilotek.it.pl. Jest to bardzo rozbudowana jak na tamte czasy strona, która zrzesza wszystkich miłośników Lotto. Można na niej znaleźć nie tylko wyniki poszczególnych losowań, ale także poznać gry systemowe, dowiedzieć się nieco o sposobie losowania, a także zabawić w typowanie. To okazuje się wielkim sukcesem i w 2003 roku powstaje portal pewniaki.pl.

Konflikt i rozejście się dróg

Tu mamy zarzewie konfliktu dwóch miłośników Lotto. Wróćmy do 2003 roku. Strona multilotek.it.pl zaczyna się rozwijać, a typowanie staje się jej jedną z głównych ról. Wokół Lotto tworzy się społeczność, która stale się będzie rozszerzać. To właśnie miłość do typowania sprawia, że powstają pewniacy.pl. Już wcześniej na stronie jednym z typujących jest człowiek o ksywce MultiPasko. Bardzo aktywny, z dobrą wiedzą, zaczyna typować, także na pewniakach.pl, i naprawdę nieźle mu idzie. Dzięki platformie ma szansę rozwinąć się i poznać Lotto z każdej strony, a odzew, jaki daje portal, pomnaża te szanse.

Kiedy jednak w 2003 roku powstaje strona, która działa do dziś, a więc pewniaki.pl, ludzie wkręcają się w typowanie jeszcze bardziej. Widząc trend, MultiPasko chce odkupić domenę, jednak właściciel pewniaków.pl się nie zgadza. W efekcie drogi się rozchodzą, MultiPasko nie chce firmować nie swojego projektu, więc zaczyna myśleć o własnej stronie, na której mógłby zajmować się tylko typowaniem. Do tego jednak od razu nie dochodzi i na pojawienie się czegoś, co dziś znamy pod nazwą multipasko.pl, trzeba jeszcze czekać.

Początek dla pewniaków.pl, pojawienie się multipasko.pl

Jak już wspominaliśmy, pewniacy.pl pojawili się w 2003 roku. Kiedy dokładnie? Pomysł na nazwę pojawił się chwilę wcześniej, ale udokumentowany start domeny nastąpił 25 marca 2003 roku o godzinie dwunastej. Multipasko.pl staje się wtórne, a sam MultiPasko dopiero myśli nad tym, jak zorganizować swoją stronę o losowaniach i analizach Lotto. W końcu staje się. Domena zostaje zarejestrowana ponad półtora roku później niż pewniaki.pl. 11 listopada 2004 roku. Od tej pory typerzy mają możliwość odwiedzać dwie konkurencyjne strony – pewniaki.pl i multipasko.pl.

Ktoś ma rację?

Czy konflikt w jakiś szczególny sposób wpłynął na obie domeny. Dziś można oceniać ich dokonania po liczbie użytkowników, wyglądzie strony, zaawansowaniu technologicznym i możliwościach, jakie daje dana domena. Jedno jest pewne – wszystko zaczęło się od multilotka.it.pl i pewniaków.pl, które są jego spadkobiercą.

Tagi: #multipasko#lotto#wyniki lotto#lotto wyniki

poniedziałek, 10:00 14.09.2020 przez Adam Grabowski