Gra w internecie w Lotto - na www.lotto.pl

Polscy internauci serfując po sieci atakowani są olbrzymią liczbą różnorodnych ofert. Nikt nie zagwarantuje im jednak, że nieznani organizatorzy nawet bardzo atrakcyjnej wizualnie gry, umieszczonej na serwerze zlokalizowanym na Kajmanach czy w Rosji, zechcą dotrzymać reguł i wypłacą ewentualną wygraną. Tymczasem znany zapewne wszystkim dorosłym Polakom Totalizator Sportowy z niejasnych powodów jak dotychczas nie dostrzega Internetu jako potencjalnego potężnego kanału dystrybucji swoich produktów.

Na świecie uregulowania prawne odnośnie loterii albo zezwalają na podłączenie loterii do Internetu albo zabraniają tego. Ten drugi wariant jest w sensie praktycznym niewykonalny – mówi Sławomir Sykucki, były prezes Totalizatora Sportowego. U nas nowelizując ustawę o grach losowych ustawodawca najwyraźniej zapomniał o istnieniu Internetu. Nie zapomnieli o nim jednak autorzy licznych witryn internetowych.

Wypłaty wygranych na podstawie dowodu (kuponu)

Podstawą do wypłaty jakiejkolwiek wygranej jest przedstawienie dowodu udziału w grze. To z kolei implikuje istnienie regulaminu gry. Nikt kto bawi się w Internecie nie ma zatwierdzonego regulaminu gry przez Ministerstwo Finansów. I nie może mieć, gdyż gry liczbowe objęte są w Polsce monopolem – komentuje Sykucki. Inna sprawa, że o monopol trzeba dbać, a nikt z przedstawicieli skarbu państwa najwyraźniej nie kwapi się, aby uniemożliwić obchodzenie ustawy i przypilnować monopolu. Dobitnie świadczy o tym nieuprawnione internetowe wykorzystywanie znaków graficznych gier zastrzeżonych do wyłączności Totalizatora.

Pojawiają się one u osób oferujących za pośrednictwem Internetu za 20-30 PLN programy mające wspomóc klientów Totalizatora w uzyskaniu upragnionej wygranej. Pół biedy jeżeli sprzedający reklamując swoje programy nie odmieniają przez przypadki przymiotnika gwarantowany. Takie cudowne recepty przy sprzedaży jedynie prawdziwych przepisów na hazardowe szczęście pojawiały się zresztą jeszcze przed wojną.

W spisie najpopularniejszych domen poświęconych tematyce Lotto (http://www.multilotek.toplista.pl) większość witryn zajmuje się obchodzącym niedawno szóste urodziny Multi Lotkiem, którego korzenie sięgają starożytnych Chin. Pomysłodawca i autor serwisu pewniaki.pl, zajmującego od dawna pierwsze miejsce na Topliście przekonuje, że wśród wielu witryn można znaleźć i te poważnie podchodzące do problemu. Nasz serwis nie pobiera od odwiedzających żadnych opłat. W odróżnieniu od zdecydowanej większości innych, odwiedzający go mogą sami śledzić dokonywane przez nas obliczenia zwiększające prawdopodobieństwo wygranej. Nie twierdzą przy tym, że wytypowane numery, które przed losowaniem bezpłatnie wysyłamy chętnym SMS-em, padną na pewno, staramy się jedynie logicznie dowieść, że niektóre kombinacje liczb mają zdecydowanie większą szansę wypaść niż inne.

Dla uatrakcyjnienia witryny niedawno zamieszczono na niej bramkę SMS, spod której można wysłać komunikat do każdej polskiej sieci telefonii komórkowej. Chętni mogą też stale otrzymywać e-maile o nowościach na stronach multi-online. Z informacji od internautów korzystających z rad Multi Lotka wynika, że nieraz wygrywano dzięki nim sumy przekraczające 7 tys. PLN, dlatego aby się jeszcze bardziej uwiarygodnić wkrótce serwis zostanie wzbogacony o przesyłane dobrowolnie przez grających kopie ich dowodów wygranych.

O taką wiarygodność Totalizator Sportowy nie musi wprawdzie zabiegać, jednak Paweł Burdzy, rzecznik firmy, nie potrafi wyjaśnić dlaczego na swojej stronie internetowej firma nie zamieszcza bezpłatnych porad dla graczy, dzięki którym można by potencjalnie liczyć na wzrost liczby grających Na pewno nie moglibyśmy brać za to pieniędzy, natomiast bezpłatnych porad tego typu najpewniej brak z uwagi na nasze aktualne zaangażowanie w kolejną przebudowę systemu on-line i wymianę lottomatów.

Do obecności w Internecie witryn oferujących taką specyficzną pomoc klientom firmy, którą niegdyś zarządzał, Sławomir Sykucki odnosi się bez emocji. Jeżeli na takich stronach brak elementów nieprawdziwie zapewniających potencjalnych graczy o gwarancji wygranej, co mogłoby potem zaowocować ich zniechęceniem do gry, to nie robiłbym z tego sztucznego problemu.

Legalność i uczciwość internetowych loterii

Wirtualny świat loterii i gier liczbowych rozwija się z niewiarygodną prędkością, przekraczając granice państw i jurysdykcji. Z jednej strony, Internet otwiera nowe możliwości dla graczy poszukujących emocji i potencjalnych wygranych, z drugiej - rodzi pytania o legalność i uczciwość tych cyfrowych platform. W Polsce, gdzie gry liczbowe są ściśle regulowane przez prawo i objęte monopolem Totalizatora Sportowego, gracze muszą być wyjątkowo czujni, aby nie paść ofiarą nieuczciwych operatorów. Potwierdzenie wygranej, które w rzeczywistości jest niczym innym jak dokumentem zaufania pomiędzy graczem a organizatorem, stanowi istotę gry w loterię. To zaufanie, utrzymywane przez regulacje i przejrzyste zasady, jest kluczowe dla utrzymania uczciwości gry i zapewnienia, że każdy uczestnik, który ma szczęście wygrać, otrzyma należną mu nagrodę. W dobie internetowej ekspansji gier losowych, Totalizator Sportowy stoi przed wyzwaniem dostosowania się do nowej rzeczywistości, gdzie nie tylko zwiększenie wiarygodności, ale także ochrona monopolu państwa na gry liczbowe, wymaga nowych rozwiązań i strategii.

Tagi: #ludzie#lotto#wygrane#lotto wyniki#statystyki#analizy lotto#wygrane lotto#statystyki lotto

środa, 12:00 01.07.2020 przez Tomasz Dąbrowski