W co zagrasz z Totalizatorem Sportowym?

Zakłady i gry oparte na losowości mają bardzo długą historię. W Polsce nad wszystkim czuwa Totalizator Sportowy. Każdy kojarzy go z różnego rodzaju grami, zdrapkami i całym mnóstwem możliwości zdobycia naprawdę szybkich i ogromnych sum pieniędzy. Jednak czym jest w swojej istocie? Jakie gry znajdziesz w jego ofercie? Przekonaj się. W ten sposób bardzo szybko znajdziesz grę odpowiednią dla siebie i być może zakosztujesz w tej rozrywce z wymiernymi dla siebie korzyściami.

Jaka jest historia Totalizatora Sportowego?

Wielu osobom Totalizator Sportowy kojarzy się z instytucją, która jest i funkcjonuje "od zawsze". Wszystko dlatego, że gry liczbowe, które znajdują się w portfolio tego przedsiębiorstwa, od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, dlatego część ludzi nie wyobraża sobie, że w ogóle kiedykolwiek mogło być inaczej. Totalizator ostał powołany do życia 17 grudnia 1955 roku na mocy uchwały, która uchwalona została przez Prezydium Rządu. Oficjalna działalność rozpoczęła się jednak nieco później, bo dopiero 25 stycznia 1956 roku.

Okres zmian i rozwoju

Przez okres kolejnych lat, bo aż do 1997 roku funkcjonował jako Przedsiębiorstwo Państwowe, by finalnie zostać przemianowanym na Spółkę Skarbu Państwa i przyjąć formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jedynym podmiotem, który ma w niej udziały, jest właśnie Skarb Państwa. Nie zawsze też funkcjonował system komputerowy, ten został wdrożony dopiero w 1991 roku. Obecnie Totalizator Sportowy ma przeszło szesnaście tysięcy punktów sprzedaży. Warto zdawać sobie sprawę także z tego, że część dochodów z każdego zawartego zakładu trafia na rozwój Funduszu Promocji Kultury, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

W co możesz zagrać z Totalizatorem Sportowym?

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier Totalizatora Sportowego jest, oczywiście, Lotto, popularnie zwane "dużym lotkiem". Jednak, choć jest to z całą pewnością sztandarowa pozycja w portfolio, istnieje jeszcze całe mnóstwo gier liczbowych i nie tylko, które warto poznać. Tak duża różnorodność sprawia, że można bez większych problemów znaleźć grę odpowiednią dla siebie lub zmieniać je w zależności od nastroju czy chęci spróbowania czegoś nowego. Spróbuj szczęścia, ale zanim to zrobisz, dowiedz się, w co możesz zagrać i w jaki sposób to zrobisz. To pomoże Ci podjąć najlepszą dla siebie decyzję i - kto wie, być może już całkiem niedługo cieszyć się poważną wygraną pieniężną.

Lotto

Lotto

W tym zestawieniu po prostu nie mogło zabraknąć Lotto, bo nie ma bardziej flagowej gry Totalizatora Sportowego niż właśnie ta. Dla wielu jest to właściwie synonim wszystkich gier liczbowych dostępnych w Polsce, tak duże znaczenie ma i tak ogromną rozpoznawalność wśród ludzkich umysłów. Zasady są proste i znane większości ludzi. Typujesz sześć liczb spośród czterdziestu dziewięciu. To, ile wygrasz, zależy od tego, czy w poprzednich losowaniach padła główna nagroda. Jeśli nie, suma kumuluje się do momentu, aż zostanie rozbita. Wtedy całość zgarnia właściciel lub wszyscy właściciele zwycięskich kuponów. Największą wygraną w historii była suma ponad trzydziestu sześciu milionów złotych.

Mini Lotto

Mini Lotto

Mini Lotto to – jak sama nazwa wskazuje – mniejsza forma najsłynniejszej gry liczbowej w Polsce. W tym przypadku typuje się wyłącznie pięć liczb z puli czterdziestu dwóch. Możesz zdecydować o obstawieniu tylko jednej gry lub wysłać blankiet na wiele kolejnych zakładów. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na wygraną. Tu do wygrania jest znacznie mniej, jednak nadal są to niebagatelne sumy, potrafiące zrobić ogromne wrażenie. Najwyższe wyniki to sumy rzędu prawie czterystu tysięcy złotych.

Multi Multi

Multi Multi

To kolejna popularna gra, którą chętnie wybierają całe rzesze ludzi. Jest prawie tak samo rozpoznawalna jak lotto. To bardzo elastyczna rozgrywka, bo masz możliwość wyboru, ile liczb będziesz typował. Od jednej do dziesięciu. Losowane są one potem z puli ogólnej aż osiemdziesięciu kul, które znajdują się w maszynie losującej. Od tego ile liczb wytypujesz i ile trafisz, zależy Twoja nagroda. Decydujesz też o stawce – grasz razy dwa lub nawet razy dziesięć, od tego też zależy to, ile pieniędzy jesteś w stanie wygrać. Możesz grać "z plusem" lub bez niego. Sam zakład jest trochę droższy, ale jeśli trafisz "plusa", czyli wytypujesz ostatnią wylosowaną liczbę, to wygrasz dodatkową sumę pieniędzy.

Zdrapki

Totalizator sportowy ma w swoim repertuarze nie tylko gry o charakterze liczbowym. W końcu wszyscy znają zdrapki! One także znajdują się w portfolio tego przedsiębiorstwa. Wygrać można różnorodne sumy – od kilku złotych do nawet kilkuset tysięcy. Wszystko zależy od rodzaju danej zdrapki i tego, czy uda Ci się wydrapać główną nagrodę. Istnieje wiele różnorodnych typów zdrapek, które dość często się zmieniają – jedne znikają, przychodzą nowe i tak ciągle. To duże urozmaicenie, dzięki któremu cała rozgrywka potrafi być dużo ciekawsza. Zakład kosztuje najczęściej kilka złotych, nie więcej.

Tagi: #totalizator#wygrane#gry#lotto

środa, 18:00 25.11.2020 przez Tadeusz Majkowski