Jak odebrać wygraną w lotto?

Nadszedł ten dzień. W końcu udało Ci się wygrać w Lotto! Jak jednak odebrać wygraną? To pytanie, które nurtowało wszystkich dotychczasowych zwycięzców. Warto wiedzieć, jak tego dokonać, zanim jeszcze do tego dojdzie, ponieważ w innym wypadku może okazać się, że nie jesteś w stanie odebrać swojej nagrody.

Ile osób do tej pory wygrało w Lotto?

Nie da się ukryć, że duże wygrane w Lotto nie zdarzają się często. Do tej pory udało się to zaledwie 1340 razy. Zwycięzca, który wygrał najwyższą kwotę, zdobył ponad 46 mln złotych. Jednak zdobycie jakiejkolwiek nagrody zdarza się już zdecydowanie częściej. Wtedy proporcja ta z 1:13 983 816 zmienia się na 1:54, co oznacza, że jedna na 54 osoby biorące udział w losowaniu zdobywa jakąś kwotę. Zwykle oznacza to konieczność podzielenia się z osobami, które także zdobędą nagrodę, a co za tym idzie, zwykle trudno mówić o naprawdę dużych funduszach, zdobytych w trakcie rozgrywki.

Odbierz wygraną w Lotto krok po kroku

Przede wszystkim w Lotto warto grać online. Jeśli zdobędziesz mniej niż 2280 zł, twoja wygrana zostanie po prostu przypisana do konta gracza, bez konieczności dodatkowego jej odbierana. Widzisz, jakie to sprawne? Gdy jednak uda ci się zdobyć wyższą kwotę, musisz wybrać się wraz z dowodem osobistym do oddziału Totalizatora Sportowego. W Polsce znajdziesz ich 17. Pamiętaj, że twój dokument musi być zgodny z tym, który podałeś na stronie internetowej. W innym przypadku nagroda po prostu nie zostanie ci wydana.

Jak odebrać nagrodę, jeśli grasz analogowo?

Swój los kupiłeś w punkcie sprzedaży LOTTO? Pamiętaj, aby go nie wyrzucać. Zachowaj go w swoim portfelu lub w innym miejscu, w którym po prostu go nie zgubisz. Gdy uda ci się wygrać, musisz ponownie wybrać się do punktu LOTTO (w przypadku wygranych do 2280 zł) lub też do oddziału Totalizatora Sportowego. Musisz mieć przy sobie oryginalny kupon. Jeśli wygrana jest wyższa niż 2280 zł, pamiętaj, że będziesz musiał od danej kwoty odprowadzić 10% podatku.

Tagi: #loteria#covid 19#wygrana covid#loteria wygrane#jak wygrać

piątek, 18:00 04.06.2021 przez Krzysztof Sadowski